ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 7662583
nr 766 2583
Ymnighetshorn
Sent 1800-tal, längd: 40, Nysilver
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 juli 2012
kl 19:19:49
2/7 18:18:33
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Ymnighetshorn
nr 766 2583
Ymnighetshorn
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
måndag 2 juli 2012 |
2/7 18:18:33 | 1 | Vinnande bud |